Pohádková místa Česka

Nejkrásnější místa v Česku a pohádky, které se k nim vztahují

Naše pohádky

Naše pohádky vychází na dvou podcastech – Výletníček a Pohádková místa Česka. 

Podcast Výletníček je určen k poslechu pohádek pro mladší děti. Dětem může maličko připomínat televizního večerníčka, který v úvodu pohádky děti vyzývá k výletům.   

Podcast Pohádková místa Česka obsahuje kromě pohádek obvykle také krátké promluvy o důležitých reáliích vztahujících se k místu s pohádkou nebo jsou zde vyprávěny pohádky, které jsou vhodné spíše pro starší posluchače. 

V epizodách obou podcastů, obvykle na jejich konci, mohou posluchači uslyšet také inspiraci na krátkou aktivitu s dětmi zpravidla  inspirovanou přímo příběhem pohádky.  

Drak na Kozlovském kopci
Výletníček
/

Pověst o jezírku na Kozlovském kopci spojená s novou autorskou pohádkou o posledním drakovi v Čechách, kterého si ochočil chlapec jménem Jonatán, aby na něm mohl létat na výlety po krásných místech Česka. Autoři pohádku věnují Klubu českých turistů v České Třebové slavícímu letos 100 let od svého založení.

Jak Johanka hledala poklad
Výletníček
/

Pohádka o Johance Valdštejnové seznamuje hravou formou malé posluchače s nejdůležitějšími reáliemi zámku Litomyšl. Součástí příběhu je hledání malého “pokladu” v zámeckém parku, které si mou vyzkoušet i malí návštěvníci zámku v doprovodu svých rodičů.

1 2 3
Legenda o svaté Kateřině
Pohádková místa Česka
Pohádková místa Česka
/

Pohádková adaptace klenotu české středověké literatury vytvořená ve spolupráci s překladatelem původního středověkého textu legendy profesorem Jiřím Pelánem. Hudbu provázející mluvené slovo laskavě věnovala komunita Taizé a Jan Lorenc se svou Scholou cantus gregoriani.

O macešce Markétě
Pohádková místa Česka
Pohádková místa Česka
/

Nová pohádka k propasti Macocha, která neděsí. Její příběh je inspirován rovněž skutečnými událostmi, jako to mohlo být v případě pověsti o Macoše. Zde se však jedná o příběh hodné macechy, která místo toho, aby své nevlastní dítě vrhla do propasti, z této propasti jej vytahuje. Vytahuje jej z propasti smutku a beznaděje, když mu dává nový domov a bojuje o jeho zraněné srdce ze ztráty vlastní maminky.

Psí kuchyně (Věk 12+)
Pohádková místa Česka
Pohádková místa Česka
/

Věk 12+ Pohádka vztahující se k lesní přírodní rezervaci poblíž České Třebové vykreslující drsnou tradici panských honů na pozadí příběhu jednoho velmi chytrého loveckého psa.

1 2 3

Naše podcasty s pohádkami je možné poslouchat i na podcasty.cz a spotify.com. Kdo ale dává přednost poslechu pohádek bez reklam, navíc s možností stáhnout si je do svého telefonu ještě před samotným výletem na vyhlédnuté pohádkové místo, přichází raději na web Pohádková místa Česka.