Pohádková místa Česka

Nejkrásnější místa v Česku a pohádky, které se k nim vztahují

O projektu

Pohádková místa Česka je internetový projekt rozběhnutý v lednu roku 2023, kdy se manželé Strejčkovi z České Třebové rozhodli, že se pokusí podniknout něco, co by obohatilo jejich vycházky s dětmi na zajímavá místa v blízkém okolí i výlety do vzdálenějších míst Česka. Napadlo je, že jejich výpravy na tato místa budou ještě zajímavější, když budou spojeny s vyprávěním příběhů, které se k nim vztahují a doplněny nějakou zajímavou aktivitou pro děti, která s příběhem souvisí. 

Strejčkovi na to nezůstali sami.  Nejprve bratránek Vojta, který udělal pohádkový web. Pak tatínek spřátelené rodiny, sám zkušený spisovatel, nabídl pomoc s vymýšlením dalších pohádek. Přidávali se další lidé. Jedni pomohli radou, jiní zase s propagací, ostatní povzbudivým slovem. 

První pohádky byly na světě. Nejen napsané, ale i vyprávěné, namluvené formou podcastů nejprve mámou a tátou a pak i jejich dětmi. A protože jejich pohádky se vztahovaly k místům rodinných výletů, zalíbily se důležitým lidem z Klubu českých turistů, který se zrovna v České Třebové chystal k oslavám 100. výročí od svého založení.

QR-obecny-600

A tak se českou krajinou začaly pomalu šířit nové turistické značky. Už ne jen značky s barevnými proužky s bílou uprostřed, ale značky s černými čtverečky, kde je uprostřed tajemné písmeno P. Značky označující místa, ke kterým je vytvořena nebo se tvoří pohádka. Místa, na kterých je možné během výletu POSEDĚT, POSVAČIT a POSLOUCHAT pohádky, které POTĚŠÍ, POVZBUDÍ a POUČÍ. Pohádky, které jsou osvěžením pro rodiče a vláhou pro dětskou duši, jak o tom v pohádce Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla mluví maminka Šímová: 

Líbí se vám tato myšlenka? Dejte nám o tom, prosíme, vědět na naší Facebookové nebo Instagramové stránce a staňte se našimi fanoušky. Děkujeme 🙂